Stanice

Z bývalé prvorepublikové četnické stanice byla postupnÄ› vybudována restaurace a penzion, který v současné dobÄ› patÅ™í Valeriovi a Natálii Tumarecovým. Jedná se o ubytování ve dvou, až čtyÅ™lůžkových pokojích. Penzión je vytápÄ›n, na chodbÄ› jsou záchody a sprchy evropského standartu, zvlášÅ¥ mužské a zvlášÅ¥ ženské. Je lepší si zarezervovat ubytování dopÅ™edu, jezdí zde stále víc a víc ÄŒechů a mohlo by se stát, že pro vás nebude místo. Kontaktní adresy a telefon jsou uvedeny níže.

SoučasnÄ› si můžete objednat buďto plnou penzi nebo polopenzi, a nebo se prostÄ› domluvit. UrčitÄ› vyžadujte místní nebo tradiční ukrajinskou kuchyni. Názvy jídel naleznete v odkazu stravování. Za noc s polopenzí zaplatíte 10 EURO. Můžete platit hÅ™ivnami nebo eury.

Restaurace je otevÅ™ená celý den a ceny jsou pÅ™ibližnÄ› stejné s našimi, ale spíše menší. Penzión má kapacitu 25 lůžek. UrčitÄ› nenechávejte rezervaci na poslední chvíli. Natálka a Valerij vám ve všem, co budou moc vyÅ™ešit a poradit, nápomocni. S Natálkou si můžete domluvit prohlídku muzea Ivana Olbrachta, Valerij vám pomůže sehnat místní dopravu od osobního auta až po dodávku nebo náklaďák.

Zájemcům, u pÅ™átel mohou domluvit ruskou banu (sauna). Cenu si domluvte vždy dopÅ™edu. V zimÄ› 2007 / 2008 to bylo 10 hÅ™iven za osobu a 45 minut saunování. Vaše osobní auto Vám zaparkují v areálu penzionu nebo jinde v bezpečí.

Ubytovat se v KoločavÄ› můžete i v místní škole. Jedná se o ubytování na vlastních karimatkách, ve vlastním spacím pytli na zemi ve tÅ™ídÄ›, od které dostanete klíč. Umývárna se sprchou je v budovÄ› školy, je tam i sauna pro čtyÅ™i, ale více nefunguje než funguje. Záchody klasické ukrajinské na dvoÅ™e školy. Je pÅ™íslib Å™editele školy Michala, že budou v budovÄ› i splachovací pro turisty. Pokud byste chtÄ›li navštívit pravou ruskou banu (saunu), musíte se domluvit s Natálkou (majitelka penzionu ÄŒetnická stanice), a to aspoň den dopÅ™edu. Ona nebo její muž Valerij vám domluví banu u pÅ™átel. Cenu si domluvte pÅ™edem. V zimÄ› 2007 / 2008 jsme platili 10 hÅ™iven za osobu. Cena za osobu a noc ve škole byla v létÄ› roku 2007 okolo 10 až 15 hÅ™iven podle skupiny.

Ubytování ve vlastním spacím pytli
V penziónu můžete pÅ™espat ve vlastním spacím pytli na terase nebo v jedné z místností restaurace. Voda je z kohoutku a záchody suché na dvorku penzionu. Sprchu si domluvíte s Natálkou, buďto v penziónu nebo ve škole za úplatu. Za nocleh je slušností zaplatit, i když po Vás nebude nikdo nic chtít. Všechny platby a ceny si domlouvejte dopÅ™edu.

Noclehy ve stanu, nebo pod širákem
ObecnÄ› platí, že čím dál od civilizace a lidí, tím lépe a na UkrajinÄ› to platí dvakrát. Buďte obezÅ™etní s kým se družíte v hospodÄ›. Že budete nocovat v pÅ™írodÄ› si nechejte pro sebe a moc na sebe neupozorňujte. Zanechávejte po sobÄ› vždy poÅ™ádek a čistotu. Nebojte se obrátit o radu nebo pomoc Natálky nebo Valerie Tumarecových.

 

Powered by Website Baker