Jídlo

V KoločavÄ› je spousta obchodů, kde můžete koupit prakticky cokoliv. Jednou týdnÄ› se hlavní cesta a její okolí promÄ›ní ve veliké tržištÄ›. K zahašení žíznÄ› je zde spousta minerálek, bublinkových nápojů, džusů a pÅ™írodních šÅ¥áv. V KoločavÄ› mají na čepu Oboloň, který se točí i v ÄŒetnické stanici. SamozÅ™ejmostí je široký sortiment láhvových piv. Jsou docela pitná, cena je do patnácti korun. SamozÅ™ejmÄ› je tu všude pÅ™ítomná vodka (gorilka). I ta nejlevnÄ›jší vodka je lepší než u nás. Zárukou kvality bývá kolek. Ceny půlitru tu začínají u 35 Kč.

Zakarpatské vína bývají označena pÅ™ívlastkem micne, což znamená mocné, obsah alkoholu je okolo 18%. V ÄŒetnické stanici prodávájí kvalitní vína ze sklepů, v UžhorodÄ› okolo 200 Kč.

Co se týče místních jídel, doporučujeme je ochutnávat v ÄŒetnické stanici, kde jsou čerstvá. Valerij vám pÅ™ipraví šašlik na ohni, ale domluvte se radÄ›ji dÅ™íve. Ceny jídel se pohybují od 30 do 100 Kč, včetnÄ› pÅ™íloh a salátů. V létÄ› 2008 má být otevÅ™ena v centru obce koliba.

NÄ›které z Ukrajinských jídel jež Vám mohou pÅ™ipravit v ÄŒetnické stanici:

- PelmenÄ› (nÄ›co na způsob tortelínů, plnÄ›no masem)
- Golubce (smÄ›s masa a rýže zabalená v zelném listu, vaÅ™ená)
- BoršÄ (zeleninová polévka s červenou Å™epou a smetanou)
- Šašlik (100 - 200 gramová porce masa v koÅ™ení pÅ™ipravovaná na ohni)
- Salát z kapusty (zelný salát)

a spoustu dalších dobrot. Není špatné se dopÅ™edu domluvit na jídelníčku nebo aspoň ráno se domluvit na večeÅ™i či obÄ›dÄ›.

S místními moc nepijte. Pokud plánujete nÄ›jaký večírek, je lepší jej dÄ›lat v ÄŒetnické stanici, oni jsou tam na to zvyklí a majitelé si dokážou udÄ›lat poÅ™ádek.

Powered by Website Baker